Konst & konstnärer i 336 lokaler i Sverige

Sök konstnär/Find artist  
  

Sök arrangör/Find venue  
  
Konstverk av Annie Foglert ska visas här

Göteborg: Saturday 09 Mar–Sunday 31 Mar, Annie Foglert, Galleri Konstepidemin

Konstverk av Susanna Arwin ska visas här

Stockholm: Saturday 06 Apr–Sunday 28 Apr, Susanna Arwin, Galleri Cupido

Konstverk av   ska visas här

Gustavsberg: Saturday 26 Jan–Sunday 12 May, Kvinnomaskinen – av och med glasgruppen BOOM! , Gustavsbergs Konsthall

Konstverk av Peter Johansson ska visas här

Stockholm: Thursday 28 Mar–Saturday 27 Apr, Peter Johansson, Wetterling Gallery

Konstverk av Jakob Sjöstedt ska visas här

Stockholm: Thursday 21 Mar–Sunday 31 Mar, Jakob Sjöstedt, Konstnärshuset/SKF

Konstverk av Sara Nilsson ska visas här

Stockholm: Saturday 30 Mar–Saturday 11 May, Sara Nilsson, Domeij Gallery

Konstverk av Anders Skarin ska visas här

Stockholm: Saturday 06 Apr–Thursday 25 Apr, Anders Skarin, Galleri Hantverket

Konstverk av Linda  Lasson ska visas här

Stockholm: Saturday 30 Mar–Tuesday 30 Apr, Linda Lasson, Nordens ljus

Konstverk av Mats Petersson ska visas här

Stockholm: Friday 29 Mar–Sunday 07 Apr, Mats Petersson, Candyland

Konstkalendern
INFO@KONSTKALENDERN.SE
C/O K22, KRUKMAKARGATAN 22, 11851 STOCKHOLM
www.konstkalendern.se utges av/published by:
Blume Production AB
Ansvarig utgivare/publisher: Anders Blume
070 734 59 09

Kontakta Konstkalendern

Prenumeration (kr inkl moms)

Med post till: 1 år 2 år
Sverige 60 100
Norden 70 120
Världen 80 150

Köp av flera ex av samma nummer

Bara Sverige 1 ex 4 ex 8 ex
35 50 90