Konst & konstnärer i 336 lokaler i Sverige

Sök konstnär/Find artist  
  

Sök arrangör/Find venue  
  
Konstverk av   ska visas här

Gustavsberg: Saturday 26 Jan–Sunday 12 May, Kvinnomaskinen – av och med glasgruppen BOOM! , Gustavsbergs Konsthall

Konstverk av Kenth Möller ska visas här

Västerås: Saturday 06 Apr–Sunday 28 Apr, Kenth Möller, Galleri K Västerås Konstnärsförening

Konstverk av Mattias Frogemar ska visas här

Stockholm: Saturday 23 Mar–Wednesday 10 Apr, Mattias Frogemar, Galleri Hera

Konstverk av Anders Ståhl ska visas här

Stockholm: Saturday 09 Mar–Wednesday 27 Mar, Anders Ståhl, Galleri Jan Wallmark

Konstverk av Anita Hedin ska visas här

Stockholm: Saturday 16 Mar–Thursday 04 Apr, Anita Hedin, Galleri Hantverket

Konstverk av Cornelia Sojdelius ska visas här

Stockholm: Saturday 13 Apr–Friday 10 May, Cornelia Sojdelius, CSG Cornelia Sojdelius Gallery

Konstverk av Helene Bruhn Erici ska visas här

Sollentuna: Saturday 16 Mar–Sunday 31 Mar, Helene Bruhn Erici, Överby Gård

Konstverk av Sara Nilsson ska visas här

Stockholm: Saturday 30 Mar–Saturday 11 May, Sara Nilsson, Domeij Gallery

Konstverk av Roland Persson ska visas här

Sala: Saturday 19 Jan–Saturday 30 Mar, Roland Persson, Aguélimuseet

Konstkalendern
INFO@KONSTKALENDERN.SE
C/O K22, KRUKMAKARGATAN 22, 11851 STOCKHOLM
www.konstkalendern.se utges av/published by:
Blume Production AB
Ansvarig utgivare/publisher: Anders Blume
070 734 59 09

Kontakta Konstkalendern

Prenumeration (kr inkl moms)

Med post till: 1 år 2 år
Sverige 60 100
Norden 70 120
Världen 80 150

Köp av flera ex av samma nummer

Bara Sverige 1 ex 4 ex 8 ex
35 50 90